KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10313158
nr 1031 3158
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Fanny Hjelm (1858-1944), blomsterstilleben, signerad, 37x28
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 april 2016
kl 19:41:14
17/4 12:33:45